Zasada działania słuchawek

zasada_dzialania_sluchawek.jpg

Słuchawki pozwalają nam słuchać muzyki czy też wielu innych rzeczy. W przeciwieństwie do głośników, słuchawki pozwalają na słyszenie dźwięków z określonego urządzenia tylko jednej osobie. Dźwięki trafiają do ucha, a nie rozchodzą się na całe pomieszczenie czy przestrzeń.

Obecnie produkuje się wiele różnych rodzajów słuchawek w zależności od tego, do czego będziemy ich używać. Istnieją słuchawki douszne oraz nauszne. Wśród nausznych można wyróżnić zamknięte, otwarte i półotwarte.

Najbardziej uniwersalne są słuchawki do słuchania muzyki. Można je podłączyć do odtwarzacza mp3, do komputera, a także do telewizora. Można również mówić o wielu rodzajach słuchawek do specjalnych zastosowań.

Są one najczęściej droższe od tych wielofunkcyjnych, ale podyktowane jest to znacznie lepszą jakością i dostosowaniem do określonych funkcji. Przykładem mogą być słuchawki dla graczy czy zestawy słuchawkowe przeznaczone do telefonów komórkowych. Obecnie dużą popularność zdobywają również słuchawki Bluetooth, które występują najczęściej w postaci niewielkiej bezprzewodowej słuchawki dousznej.

Są one przystosowane do zintegrowania ich z telefonem komórkowym, dzięki czemu możemy rozmawiać bez trzymania aparatu telefonicznego przy uchu.