Zwolennicy słuchawek

zwolennicy_sluchawek.jpg

W dzisiejszych czasach wybór słuchawek muzycznych jest wprost ogromny. Wiele rodzajów do wyboru, jedną z decyzji może być wybór pomiędzy słuchawkami nausznymi, a dousznymi. Jedne i drugie mają grono swoich zwolenników, spróbujmy je porównać.

Według badać najbardziej szkodliwe dla uszu są słuchawki douszne, ponieważ są umieszczane w uchu, a dźwięki z nich bombardują bezpośrednio nasze bębenki uszne. Szczególnie przy słuchaniu głośno muzyki, może pojawić się ból uszu i uczucie zmęczenia. Jeśli chodzi o jakość dźwięku, mówiąc o słuchawkach wysokiej klasy, stanowczą przewagę mają te nauszne.

Głębia dźwięku i basy są o wiele lepsze niż w słuchawkach nausznych. Za to słuchawki douszne są o niebo wygodniejsze od nausznych. Zajmują mniej miejsca, zazwyczaj są bardziej komfortowe, gdy słuchamy muzyki podczas wykonywania jakiejś czynności.

Są godne polecenia szczególnie do używania podczas uprawiania przeróżnych sportów, za to w zaciszu domowym warto postawić na jakość dźwięku i słuchawki nauszne. Co prawda pochłaniają one nieco więcej prądu, jednak, moim zdaniem warto się poświęcić dla lepszego dźwięku w naszych uszach. Dobierajmy najwygodniejsze rozwiązanie do konkretnej sytuacji, z jaką się spotykamy.